7 помилок батьків, які самі роблять своїх дітей неслухняними
Чому батькам у більшості випадків важко знаходити спільну мову зі своїм неслухняним та впертим чадом? Зазвичай найпростіші повсякденні речі на кшталт купання або прийому їжі, стають складним випробуванням. У більшості випадків батьки самі несвідомо провокують таку поведінку, піддаючись на дитячі істерики.
Можливо, година придивитися до себе і до своєї поведінки, перш ніж лаяти свого малюка.
Які ж помилки допускають батьки, роблячі самі ж свою дитину неслухняною?
Говорите загрозливі фрази.
Ваш малюк вас не слухає та робить все на зло, а ви кажете: «Будеш себе погано вести, більше не буду любити тебе», «Віддам в дитбудинок», «Тобі забере поліція».
Діти чудово відчувають фальш. Обманюючи малюка, ви втратите його довіру, він буде вважати батьків брехунами, а його поведінка тільки погіршиться.
Краще сказати так: «Я люблю тебе, але твою поведінку я не схвалюю».
Приділяєте мало уваги.
Батьки працюють, намагаються забезпечити своє чадо усім необхідним, а у відповідь отримують сльозі та капризи. Чому така несправедливість?
Якщо дитина не отримує достатньої уваги до себе, яка їй необхідна, вона починає її шукати іншим шляхом. Таким чином через непослух та істерики діти звертають на себе увагу батьків. Ім не так важливі ваші подарунки, як вихідний в аквапарку чи у кіно разом з вами.
Любов — це не подарунки, а дозвіл дитині проявляти будь-які емоції, приймати її і цікавитися її життям.
Наказуєте за будь-які провини.
Якщо батьки спілкуються з дитиною тільки в наказовому тоні, діти відразу ж будуть пручатися і впиратися. Таким способом малюк показує, що він особистість. Його рішення може бути не дуже правильним є, зате своїм.
Звідки вам знати, що ви думаєте правильно? У батьків теж є комплекси і психологічні травми з дитинства. Не відкидайте, що і у вас може бути неправильна думка.
Більше уваги приділяєте меншій дитині.
Цей пункт тісно перетинається з іншим. Дитині не вистачає уваги, і вона діє за принципом: «Раз мені незатишно, нехай вам теж буде».
Постійно критикуєте.
«У тебе руки з одного місця ростуть», «Що за каляки-маляки ти малюєш», «Почерк як курка лапою» — кажуть батьки ці типові фрази. Після такого дитина втрачає впевненість у собі, вона перестає старатися. У неї з'єднання являється думка: «Буду поганим, все одно ні на що не здатний».
Показуєте не правильний приклад.
Ви спізнюєтеся на зустрічі, сваритеся в транспорті і зневажливо ставитеся до почуттів інших людей? Дитина це все бачить і повторює. Наші діти — це дзеркальне відображення батьків, хоча ми не завжди це помічаємо.
На роботі можуть бути проблеми, прийшовши додому, ви відразу ж налітаєте на дитину, щоб випустити пар. А потім просто загладжуєте провину якоюсь смакотою. У дитини не формується поняття, що батьків радують її хороші вчинки і засмучують погані. Вона може потрапити під гарячу руку, навіть коли уроки зроблені і сміття винесено.
- Показники крові дитини за віком: корисна інформація для батьків.Аналіз крові відіграє важливу роль і є першочерговим аналізом для встановлення діагнозу та призначення лікування.Повна версія статті
- Перший прикорм: інструкція для молодих батьків. Частина 2Перший прикорм – відповідальний етап в житті дитини і його батьків. І цього разу ми порадимо вам, яким чином дитину найлегше привчити до дорослої їжі, які страви зверни, а ще – як перетворити прийом їжі на веселу гру! Ви точно знайдете щось корисне💞Повна версія статті